مدیر عامل : شهریار طهماسبی
فعالیت: تولید پروفیلUPVC ، تولید شیشه های دو و سه جداره ، مونتاژ درب و پنجره UPVC
  تلفن : 02143085
 فاکس : 02188877766
 آدرس : مجتمع بوتیا صنعت (سهامی خاص) تهران, میدان آرژانتین, خیابان الوند, خیابان سی و یکم, شماره 11
  وب سایت : http://www.butia.ir

بازگشت به بالا

دلایل استفاده از درب و پنجره های uPvc


همواره به نظر میرسد که صرفه جویی حاصل از پنجره های یو پی وی سی تنها به علت پایین بودن ضریب انتقال حرارتی ( u- value) آنها میباشد ، اما موضوعات دیگری نیز در این نوع پنجره ها رخ می دهد که سبب کاهش بسیار زیادی در هزینه های خانوار می گردد
  • تاریخ انتشار:شنبه ۱۳ آذر ۱۳۸۹
  • 0 نظر
  • بازدید:5363
  • RSS

همواره به نظر میرسد که صرفه جیی حاصل از پنجره های یو پی وی سی تنها به علت پایین بودن ضریب انتقال حرارتی ( u- value) آنها میباشد ، اما موضوعات دیگری نیز در این نوع پنجره ها رخ می دهد که سبب کاهش بسیار زیادی در هزینه های خانوار می گردد :

1- نفوذ هوا (Air Infiltration)

پنجره های یو پی وی سی بجز تغییر در ضریب انتقال حرارت باعث می شوند تا نفوذ هوا به حداقل برسد ، یکی از مواردی که باعث افزایش تعداد دفعات تعویض هوای داخل شده و اتلاف حرارتی را به اندازه یک سوم تعداد دفعات تعویض هوا در حجم داخلی ساختمان ایجاد می کند ، درزبندی نامناسب پنجره هاست . پنجره های یو پی وی سی بدلیل درزبندی کامل موجب می شوند تا از ورود نسیم سرد در زمستان و نسیم گرم در تابستان به داخل جلوگیری شود . در نتیجه شرایط آسایش حرارتی با صرف انرژی کمتری قابل حصول است . ورود نسیم سرد از پنجره های آهنی یا آلومینیومی بدون درزبندی را تقریبا همه در زمستان تجربه نموده اند و گاهی برای مبارزه با آن از نوارهای درزگیر استفاده می شود ، که تا حدودی مشکل را کاهش می دهد ، اما عمر کم و کیفیت پایین درزبندی باعث می شود که مشکل کاملا مرتفع نگردد .

2-کاهش آلودگی محیط زندگی

ورود هوا ، آب ، گردو غبار، رطوبت ، بوهای نامطبوع و ... میتواند بسیاری را برای افراد ساکن در ساختمانها به همراه داشته باشد . این آلودگیها علاوه بر افزایش هزینه های درمانی خانواده هزینه های نظافت و پاکیزگی شامل :
آب ،برق ، مواد شوینده ، تعویض لوازم منزل و سایر موارد را بشدت تحت تاثیر قرار خواهد داد . همچنین استفاده بی رویه از مواد شوینده می تواند صدمات جبران ناپذیری به محیط زیست و منابع آب زیرزمینی وارد نماید . استفاده از پنجره های یو پی وی سی بدلیل درزبندی کامل از ورود آلودگیهای یاد شده به داخل ساختمان به میزان بسیار زیادی جلوگیری نموده و هزینه های مربوط به آن را کاهش می دهد .
 
3-تابش سرد (Cold Radiation)

عامل دیگری که موجب سلب آسایش حرارتی در ساختمانهای موجود می گردد تابش سرد از سطوح است در واقع هر سطحی دمایی که دارد را به محیط تابش می کند . یعنی اگر در مقابل سطح یخ با دمای صفر درجه قرار بگیرد دمایی را که احساس خواهید کرد ترکیبی است از دمای هوا و دمای یخ ، که موجب می شود فرد ، دمایی تقریبا نصف دمای هوا را احساس کند . برای مثال اگر دمای هوا در آن لحظه 26 درجه سانتیگراد که دمای نسبتا گرمی است باشد آن را 13 درجه یعنی سرد احساس خواهد کرد . همین اصل در پنجره ها نیز رخ می دهد به این دلیل که پنجره های آهنی با شیشه یک جداره دماهای بیرون را به راحتی به داخل منتقل می کنند و برای مثال در دمای 5- درجه هوای بیرون دمای سطح شیشه در داخل به حدود صفر می رسد و در نتیجه مسئله مشابه ایستادن مقابل یک سطح یخ رخ می دهد ، عکس این مسئله در تابستانهای گرم نیز تکرار می شود که خود موجب اتلاف شدید انرژی می گردد زیرا به ازای هر یک درجه تغییر درجه حرارت داخل مصرف انرژی ساختمان 6% افزایش می یابد . این بدان معنی است در صورت تغییر 5 درجه ای دمای داخل 30% مصرف انرژی بیشتر می شود . در صورت استفاده از پنجره های یو پی وی سی که دارای شیشه های دو جداره با فاصله پر شده از گاز آرگون باشند ، دمای سطح شیشه داخلی و پروفیلها تقریبا با دمای هوای اتاق برابری می کند در نتیجه در داخل فضایی که پنجره یو پی وی سی دارد در مقایسه با اتاقی که پنجره های آهنی یک جداره دارد ، احساس حرارتی مطلوبتری در تابستان و زمستان برای ساکنین ایجاد می شود .

پنجره های یو پی وی سی

پنجره های یو پی وی سی

خوشحال می شویم سوال ، نظر یا پیشنهادی از مجتمع بوتیا صنعت دارید، بفرمایید؟

Copyright © UpvcCenter Co., Ltd. 2010-2019. All rights reserved