اولین نمایشگاه دایمی صنعت upvc کشور از دی ماه 1388

طراحی سایت اصفهان
نرم افزار CRM

هشدار به ساختمان‌های نما شیشه‌ ای


معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران با اشاره به اینکه به کارگیری بیش از 40 درصد از نمای ساختمان‌ها در قالب شیشه، برابر مصوبات از قبل ابلاغ شده، غیرمجاز است ...
گروه مسکن- بهشاد بهرامی: معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران با اشاره به اینکه به کارگیری بیش از 40 درصد از نمای ساختمان‌ها در قالب شیشه، برابر مصوبات از قبل ابلاغ شده، غیرمجاز است، گفت: درصورتی که در محله‌ای از شهر تهران ساختمان در حال احداثی مشاهده شود که در بیش از 40 درصد از سطح آن شیشه به کار رفته باشد، مسوولیت آن متوجه شهردار و معاون شهرسازی آن منطقه خواهد بود.
هیربد معصومی افزود: همه ساختمان‌هایی که مجوز ساخت آنها از سال 88 به بعد صادر شده، مشمول این مقررات هستند.
معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران همچنین با اشاره به اینکه تایید نمای ساختمان‌های بالای 20 هزار متر توسط شهرداری برای صدور پروانه ساخت لازم‌الاجرا است، از تشکیل کمیته طراحی و نمای شهری خبر داد و گفت: نظارت بر طراحی و نمای شهری ساختمان از جمله مسوولیت‌های وزارت راه‌و‌شهرسازی است که در این رابطه یکسری کارها نیز انجام شده است.
وی افزود: اما متاسفانه اقدامات این وزارتخانه منجر به اجرای دستورالعمل‌های جدی در این زمینه نشده به همین دلیل معاونت شهرسازی‌و‌معماری شهرداری تهران کمیته‌ای را با نام «کمیته طراحی و نمای شهری» متشکل از استادان برجسته دانشگاه‌ها تشکیل داده است.
معصومی اظهار کرد: البته این کمیته تنها بر نمای ظاهری ساختمان‌ها نظارت دارد و در واقع به معماری داخل، کاری ندارد، اما نقشه نمای این ساختمان‌ها باید به تایید کمیته طراحی برسد و در واقع صدور پروانه‌های ساخت‌وساز از سال 1388 منوط به تایید این نقشه شده است.
معصومی در خصوص ساختمان‌هایی که در برخی از مناطق پایتخت بدون رعایت تاییدیه این کمیته و با نمای تمام شیشه‌ای ساخته می‌شوند به «دنیای‌اقتصاد» گفت: قطعا این ساختمان‌ها تا پیش از سال 88 ساخته شده اند وگرنه براساس مصوبه شورای عالی شهرسازی استفاده بیش از 40 درصد شیشه در نمای ساختمان تخلف محسوب می‌شود. او در عین حال به بررسی نماها در طرح تفصیلی تهران اشاره کرد و گفت: به موضوع نماهای شهری در طرح تفصیلی به جد پرداخته شده، اما در کنار آن باید فرهنگ‌سازی انجام داد و این موضوع مقوله‌ای نیست که بتوان با زور و اجبار به مردم شهر تحمیل کرد.
معاون شهرسازی شهرداری همچنین از تنظیم لایحه‌ای در طرح‌تفصیلی برای تشویق شهروندان در استفاده از معماری اسلامی-ایرانی در نمای خانه‌ها خبر داد.موضوعات مرتبط
صنعت upvc , صنعت شيشه , ساخت و ساز , نمايشگاهاي داخلي و خارجي

اخبار مرتبط

پیشنهاد ما


فناوری نانو در صنایع ساختمان هم نقش بسزایی دارد، در این راستا بیشترین سهم را صنایع فولاد، شیشه و بتن ایفا می کنند. کاربرد نانو ذرات در صنعت ساختمان..امروزه مشکلات شیشه به شدت ملموس بوده بطوریکه صنعت پنجره و جدارهای نورگذر ( Glazing ) روز به روز در حال پیشرفت جهت رفع این مشکلات می باشد و ویندوفیلم..محققان دانشگاه صنعتی شریف با همکاری پژوهشگران کره‌ جنوبی موفق به تولید نانوآلیاژی محکم‌تر از فولاد شدند...  • اگرمطلبی که یو پی وی سی سنتر منتشر کرده است برای شما مفید بوده است آنرا با دوستانتان به اشتراک بگذارید
  تماس با  یو پی وی سی سنتر
  •   شرکت: یو پی وی سی سنتر
  •   مدیر عامل:مهندس پدرام صداقت
  •   فعالیت:وب سایت نمایشگاه دایمی صنعت یو پی وی سی کشور
  •   تلفن: 03195018095
  •   فکس :03195018098
  •   آدرس:اصفهان-خیابان حکیم نظامی کوچه سنگتراشهای کوچه مهتاب پلاک 5
  •   آدرس:اصفهان-خیابان حکیم نظامی کوچه سنگتراشهای کوچه مهتاب پلاک 5
  •    وب سایت:http://www.upvccenter.com

خوشحال می شویم سوال ، نظر یا پیشنهادی از یو پی وی سی سنتر دارید، بفرمایید؟


 تلفن : 03195018095
 موبایل : 09197039937
 فاکس : 03195018098
 سامانه پيامک : 3000881075239
 آدرس دفتر مرکزی : اصفهان -خيابان حکيم نظامي سنگ تراشهاي شرقي کوي مهتاب پلاک 5