اولین نمایشگاه دایمی صنعت upvc کشور از دی ماه 1388

نرم افزار CRM

شیوه‌های خانه‌دار شدن مردم بدون استفاده از سرمایه‌گذاری انبوه‌ساز


کارشناسان معتقدند راهکارهای موفق ساخت مسکن مثل مسکن ویژه، باید در مقیاس‌های وسیع‌تر توسعه پیدا کند تا با تولید انبوه مسکن، گامی برای ساماندهی بازار مسکن برداشته شود.
بازار مسکن این روزها تحت تاثیر رکود تولید نسبت به سال های پایانی دهه ۸۰ و ابتدایی دهه ۹۰ و همچنین فضای سوداگرانه، شرایط خوبی را تجربه نمی‌کند. هر چند که تولید مسکن بر اساس تعداد پروانه های صادره در زمستان ۹۷ نسبت به زمستان ۹۶ بر اساس اعلام مرکز آمار ایران، رشد ۲۵ درصدی داشته است که نتیجه آن در روزهای اخیر و با آغاز روند کاهشی قیمت مسکن ظهور و بروز یافته است.

در این میان یکی از راه های بهبود وضع بازار، تولید انبوه مسکن است.  بر اساس مطالعات طرح جامع مسکن، بازار این کالا در کشور نیازمند سالانه ساخت حدود ۱ میلیون واحد مسکونی است که برخی از کارشناسان این نیاز را تا ۲ میلیون واحد نیز تخمین می زنند.  از طرفی استفاده از راهکارهای موفق در زمینه ساخت مسکن، می‌تواند تا حد زیادی منجر به بهبود شرایط تولید و عرضه شود.

انبوه ساز به جای مالک شدن صرفا پیمانکار باشد

یکی از سیاست‌هایی که در سال‌های اخیر مطرح شده، سیاست تبدیل واسطه مالکیتی به واسطه مدیریتی است. در این سیاست، انبوه‌ساز تنها نقش سازنده را در پروژه ایفا می‌کند و پس از اتمام پروژه هیچ سهمی در واحدهای مسکونی تکمیل شده ندارد. در حقیقت به جای مالکیت بر واحدهای مسکونی، روند ساخت مسکن را مدیریت می‌کند. این سیاست در پروژه مسکن ویژه تهرانسر، منجر به تجربه‌ای موفق در صنعت ساخت مسکن کشور شد.

کارشناس مسکن: کاهش ۴۰ درصدی هزینه مسکن با حذف انبوه ساز از چرخه مالکیت

ابولفضل نوروزی کارشناس مسکن در نقد و بررسی برنامه دولت برای ساخت مسکن مشارکتی در گفت وگویی اظهار کرد: هزینه خرید مسکن برای متقاضیان به ۳ بخش تقسیم می‌شود. اولین هزینه خرید مسکن، هزینه زمین است. به طور میانگین حدود ۵۵ درصد هزینه یک خانه را هزینه زمین شامل می‌شود. دومین، هزینه خرید مسکن، هزینه ساخت خانه است. سومین هزینه خرید هم، بحث بهره تورمی مالک است.

این کارشناس مسکن ضمن بیان این نکته که دولت موظف است هزینه‌های ساخت مسکن را برای مردم کاهش دهد، افزود: هزینه‌ی بهره مالکانه زمانی به متقاضی تحمیل می‌شود که مالک و سازنده یکی شوند. درواقع سازنده به سبب کسب سود بیشتر، زمانی این واحدهای مسکونی را به بازار عرضه می‌کند که قیمت‌ها در بالاترین حد خود باشد. در واقع با اعطای مالکیت به متقاضی میتوانیم ۳۰ تا ۴۰ درصد هزینه مسکن را کم کنیم.

درآمد انبوه ساز، حق العمل ساخت باشد نه فروش واحدهای ساخته شده

نوروزی در بیان راه حل رفع ایراد بزرگ طرح های تولید انبوه مسکن، یعنی مالکیت سازنده بر واحدهای مسکونی گفت: در حقیقت، انبوه‌ساز باید تنها نقش سازنده داشته باشد. یعنی منبع درآمد انبوه‌ساز ساخت مسکن باشد و سودی در فروش نداشته باشد. به این ترتیب از دلالی و احتکار جلوگیری خواهد شد.

وی در مورد نحوه عقد قرارداد در این شیوۀ ساخت مسکن افزود:یک قرارداد سه جانبه بین دولت و سازنده و متقاضی مسکن بسته می‌شود. بر اساس این سیاست، راهکارهای متفاوتی می‌توان پیاده کرد اما اصل این است که مالک آن خانه ها مردم باشند و سازنده صرفاً سازنده باشد.

برخی مدل های تأمین مالی ساخت مسکن، بدون روش مشارکتی

این کارشناس در باب راهکارهای تولید انبوه مسکن، اضافه کرد: دولت می‌تواند هزینه  ساخت را بر اساس سیاست هایش، به شکل وام ساخت در اختیار مردم قرار دهد. در راهکاری دیگر دولت می‌تواند بدون پرداخت تسهیلات کل هزینه ساخت را به عهدۀ مردم بگذارد. همچنین در این مدل هزینه زمین پس از تحویل واحد به متقاضی،  طی اقساطی از وی اخذ می‌شود. اما برای دهک‌های پایین می‌توان هزینه مسکن را حذف کرد.موضوعات مرتبط
صنعت upvc , صنعت شيشه , ساخت و ساز , نمايشگاهاي داخلي و خارجي

اخبار مرتبط


کمبود تقاضا در بازار اجاره مسکن هفته‌های اخیر به مراتب بیشتر از کمبود عرضه به‌چشم می‌آید. این واقعیت را واسطه‌های ملکی منعکس می‌کنند و معتقدند بازار..یک دست‌انداز مقرراتی برای دریافت وام جدید خرید مسکن از محل اوراق تسهیلات برطرف شد. شرکت فرابورس ایران در راستای افزایش سقف وام خرید مسکن از محل اورا..سقف نوعی از تسهیلات مسکن بعد از ۴ سال تثبیت به‌رغم افزایش شدید قیمت‌ ملک، سرانجام با تصویب شورای پول و اعتبار افزایش یافت. «وام ترکیبی» اوراق مسکن..


پیشنهاد ما


مترها جزء وسایل اندازه گیری طول هستند که در صنایع و کارهای نجاری، ساختمانی، معماری، خیاطی، مکانیکی، جوشکاری و ... کاربرد فراوان دارند. مترها جزء..طراحی رستوران رزا رستوران تایلندی در سوهوupvc و مواد تشکیل دهنده آن  • اگرمطلبی که یو پی وی سی سنتر منتشر کرده است برای شما مفید بوده است آنرا با دوستانتان به اشتراک بگذارید
  تماس با  یو پی وی سی سنتر
  •   شرکت: یو پی وی سی سنتر
  •   مدیر عامل:مهندس پدرام صداقت
  •   فعالیت:وب سایت نمایشگاه دایمی صنعت یو پی وی سی کشور
  •   تلفن: 03195018095
  •   فکس :03195018098
  •   آدرس:اصفهان-خیابان حکیم نظامی کوچه سنگتراشهای کوچه مهتاب پلاک 5
  •   آدرس:اصفهان-خیابان حکیم نظامی کوچه سنگتراشهای کوچه مهتاب پلاک 5
  •    وب سایت:http://www.upvccenter.com

خوشحال می شویم سوال ، نظر یا پیشنهادی از یو پی وی سی سنتر دارید، بفرمایید؟


 تلفن : 03195018095
 موبایل : 09197039937
 فاکس : 03195018098
 سامانه پيامک : 3000881075239
 آدرس دفتر مرکزی : اصفهان -خيابان حکيم نظامي سنگ تراشهاي شرقي کوي مهتاب پلاک 5
aparat UpvcCenter
Facebook UpvcCenter
GooglePlus UpvcCenter
instagram UpvcCenter
twitter UpvcCenter
linkedin UpvcCenter
کانال تلگرام UpvcCenter