اولین نمایشگاه دایمی صنعت upvc کشور از دی ماه 1388

نرم افزار CRM

معاملات مسکن در مرز ۵ رقمی


تعداد معاملات خرید و فروش مسکن در مرز ۵ رقمی شدن قرار گرفت. اطلاعات رسمی درباره تحولات بازار معاملات مسکن شهر تهران در اردیبهشت ماه نشان می‌دهد در دومین ماه از فصل سال در حالی ۹ هزار و ۹۹۶ فقره معامله خرید مسکن در پایتخت به ثبت رسید که این میزان در مقایسه با اردیبهشت ماه سال گذشته با کاهش ۹ درصدی همراه شده است.
این موضوع نشان می‌دهد ابعاد بازار مسکن شهر تهران در دومین ماه از سال ۹۹ به لحاظ تعداد معاملات خرید مسکن در مقایسه با بازه زمانی مشابه سال گذشته حدود ۱۰درصد کوچک‌تر شده است. این در حالی است که عمدتا بنا به دو دلیل مهم حجم معاملات خرید مسکن در شهر تهران در این ماه در مقایسه با ماه قبل از آن-فروردین ۹۹-با رشد حدود ۸۰۰ درصدی همراه شده است.

فروردین ماه امسال در یک رویداد بی‌سابقه تنها حدود هزار و۲۰۰ فقره معامله خرید مسکن در شهر تهران به ثبت رسید، درحالی‌که در اردیبهشت ماه این میزان به مرز ۱۰ هزار فقره معامله رسید. دو علت مهم در رکود ماهانه بی‌سابقه معاملات مسکن شهر تهران در فروردین ماه موثر بود. اولین دلیل این موضوع نیمه‌تعطیل بودن فروردین ماه به‌دلیل تعطیلات نوروزی بود. هر سال به دلیل تعطیلات نوروز عملا بازار مسکن در نیمی از ماه تعطیل و شروع به کار بنگاه‌های مسکن از ۱۵ فروردین به بعد است. با این حال، در فروردین ماه ۹۹ به علت شیوع بیماری کرونا و اجرای طرح فاصله‌گذاری اجتماعی عملا بنگاه‌های مسکن تعطیل و تعداد محدودی معامله خرید مسکن در این ماه انجام شد. به نظر می‌رسد بخشی از معاملات مسکن صورت‌گرفته در اولین ماه از سال ۹۹ به دلیل این موضوع و تعطیلی بنگاه‌ها، در اردیبهشت ماه به ثبت رسیده است و همین موضوع باعث اعلام رسمی ثبت بیش از ۹۹۰۰ فقره معامله خرید مسکن در اردیبهشت ماه شده است.

آمارهای رسمی همان‌گونه که پیش از این  با استناد به داده‌های اولیه معاملات مسکن شهر تهران در اردیبهشت ماه منتشر شد نشان می‌دهد در این ماه، میانگین قیمت هر مترمربع مسکن در تهران از کانال ۱۵ میلیون تومان در فروردین ماه به ۱۷ میلیون تومان در اردیبهشت ماه رسید. تورم ماهانه مسکن در این ماه معادل ۴/ ۹ درصد و تورم نقطه‌ای معادل ۷/ ۳۳ درصد گزارش شده است. بررسی‌ها نشان می‌دهد در حالی‌که حجم خریدهای مصرفی در بازار اردیبهشت ماه مسکن به کمترین حد رسیده است، بیشترین متقاضیان معاملات مسکن در این ماه سرمایه‌گذاران و سفته‌بازان بوده‌اند که این موضوع یکی از مهم‌ترین دلایل تغییر کانال میانگین قیمت مسکن شهر تهران است.

از سوی دیگر با توجه به اینکه تعداد معاملات خرید مسکن در شهر تهران در کف رکودی در حال نوسان است و در برخی از مناطق شهر تهران تعداد کمی معامله خرید آپارتمان در اردیبهشت ماه به ثبت رسیده است، محاسبه میانگین قیمت مسکن، تحت تاثیر وزن مناطق مختلف و سهم آنها از تعداد کل معاملات، برآورد و اعلام شده است.موضوعات مرتبط
صنعت upvc , صنعت شيشه , ساخت و ساز , نمايشگاهاي داخلي و خارجي

اخبار مرتبط


بر اساس مصوبه اخیر ستاد ملی مبارزه با ویروس کرونا، زمان بازپرداخت وام ۵۰ میلیون تومانی ودیعه مسکن به ۵ سال افزایش یافت.روند افزایش قیمت پیشنهادی فروش آپارتمان در منطقه چهار واقع در شرق پایتخت به‌عنوان یکی از مناطق کانونی پاسخ به تقاضای مصرفی مسکن در چند روز اخیر متوق..مسوولان وزارت راه و شهرسازی از آغاز کلنگ‌زنی ۷ هزار و ۵۵۰ واحد مسکونی طرح اقدام ملی در استان تهران توسط رئیس‌جمهور خبر دادند.


پیشنهاد ما


چالش‌های پیش‌روی دولت در حوزه مسکن چیست؟ / راه دومی جز تحویل سریع مسکن مهر وجود ندارد?یکی از مطمئن ترین و پرمصرف ترین مواد اولیه در ساخت درب و پنجره های ساختمانی بوده و مشخصه اصلی آن زیبایی و استحکام می باشد.سبکی وزن، خمش پذیری، عدم..آیا تاکنون به طرز قرارگیری پنجره خانه‌های محله خود دقت کرده‌اید؟ اوج نگرانی در نصب پنجره خانه‌ها، کاهش دید افراد بیرون از خانه است که مبادا ساکنین..  • اگرمطلبی که یو پی وی سی سنتر منتشر کرده است برای شما مفید بوده است آنرا با دوستانتان به اشتراک بگذارید
  تماس با  یو پی وی سی سنتر
  •   شرکت: یو پی وی سی سنتر
  •   مدیر عامل:مهندس پدرام صداقت
  •   فعالیت:وب سایت نمایشگاه دایمی صنعت یو پی وی سی کشور
  •   تلفن: 03195018095
  •   فکس :03195018098
  •   آدرس:اصفهان-خیابان حکیم نظامی کوچه سنگتراشهای کوچه مهتاب پلاک 5
  •   آدرس:اصفهان-خیابان حکیم نظامی کوچه سنگتراشهای کوچه مهتاب پلاک 5
  •    وب سایت:http://www.upvccenter.com

خوشحال می شویم سوال ، نظر یا پیشنهادی از یو پی وی سی سنتر دارید، بفرمایید؟


 تلفن : 03195018095
 موبایل : 09197039937
 فاکس : 03195018098
 سامانه پيامک : 3000881075239
 آدرس دفتر مرکزی : اصفهان -خيابان حکيم نظامي سنگ تراشهاي شرقي کوي مهتاب پلاک 5
aparat UpvcCenter
Facebook UpvcCenter
GooglePlus UpvcCenter
instagram UpvcCenter
twitter UpvcCenter
linkedin UpvcCenter
کانال تلگرام UpvcCenter