اولین نمایشگاه دایمی صنعت upvc کشور از دی ماه 1388

نرم افزار CRM

قیمت مسکن ۷سال پیش همین موقع


قیمت پیشنهادی فایل‌های ملکی عرضه شده به بازار در دو مقطع زمانی مشابه به یکدیگر به لحاظ «جهش قیمتی» مقایسه شد.
بازار مسکن در خردادماه سال ۹۲ از یک زاویه شباهت حداکثری با وضعیت بازار مسکن در خردادماه سال جاری داشته است. بازار مسکن شهر تهران در خردادماه سال ۹۲ یک جهش بی‌سابقه در حوزه قیمتی را تجربه کرد. پس از آن به تدریج قیمت‌ها در آستانه ریزش قرار گرفت تا اینکه از نیمه سال ۹۲، رکود بر این بازار تا چندین سال سایه افکند. بررسی تازه‌ترین تحولات بازار مسکن در چند هفته گذشته نشان می‌دهد پس از گذشت هفت سال، در خردادماه امسال مجددا قیمت‌های پیشنهادی با جهش روبه‌رو شدند.

هر دو جهش قیمتی رخ داده در بازار مسکن طی خرداد ۹۲ و خرداد ماه امسال متقاضیان خرید آپارتمان را در وضعیت دشواری قرار داده با این تفاوت که وضعیت بازار امسال دو تفاوت عمده با شرایط بازار املاک در خردادماه سال ۹۲ دارد.

اگرچه ماه پایانی بهار ۹۲ یک جهش بی‌سابقه قیمتی در بازار معاملات آپارتمان در شهر تهران رخ داد، اما بررسی‌ها درخصوص وضعیت حضور متقاضیان در بازار خرید و فروش آن سال نشان می‌دهد: معاملات در خردادماه و اوایل تیرماه سال ۹۲ هنوز در رونق بوده اما در حال حاضر حجم زیادی از متقاضیان مصرفی از بازار به دلیل رشد قیمت‌ خارج شده و در کنار آن متقاضیان سرمایه‌ای نیز به دلیل شرایط سایر بازارها همچون ارز و سکه برای ورود به این بازار با تردید همراه هستند. از این رو بازار مسکن در خردادماه امسال با رکود معاملاتی مواجه شده است. در عین حال تفاوت دیگر وضعیت بازار مسکن در مقطع کنونی با ۷ سال پیش همین موقع درخصوص شرایط احداث و عرضه آپارتمان‌های مسکونی به بازار قابل مشاهده است.

آمارهای رسمی حاکی از آن است در یک‌سال ۹۲، صدور مجوزهای ساختمانی به بیش از ۲۰۰ هزار واحد مسکونی در شهر تهران رسید به گونه‌ای که از دیدگاه فعالان بازار مسکن، یک سونامی در بازار ساخت‌وساز پایتخت شکل گرفت اما در حال حاضر یکی از چالش‌های اصلی بازار مسکن، کمبود عرضه و کاهش تقاضا برای اخذ مجوزهای ساختمانی است. بنا بر آمار ارائه شده طی یک‌سال گذشته حجم مجوزهای ساختمانی به کمتر از ۷۰ هزار واحد مسکونی رسیده است.

از دیگر نکات جالب درخصوص وضعیت بازار مسکن در خردادماه ۹۲ و خرداد ماه امسال، میانگین قیمت هر مترمربع آپارتمان مسکونی در شهر تهران است. در خردادماه ۹۲ با جهش قیمتی که رخ داد، میانگین قیمت هر مترمربع آپارتمان مسکونی به ۴ میلیون تومان در شهر تهران رسید. حالا با افزایش ۸/ ۴ برابری، میانگین قیمت هر مترمربع آپارتمان مسکونی در پایان بهار امسال به بیش از ۱۹ میلیون تومان رسیده است.  مقایسه قیمتی فایل‌های ملکی در ابتدای تابستان ۹۲ (پس از جهش قیمتی خردادماه همان سال) و ابتدای تابستان سال جاری جالب توجه است. به‌عنوان مثال محدوده قیمتی آپارتمان در محله سعادت‌آباد در ابتدای تابستان سال ۹۲ برای یک واحد مسکونی با قدمت ۸ ساله، حدود ۵ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان تعیین شده این در حالی است که بررسی‌های میدانی درخصوص وضعیت کنونی بازار نشان می‌دهد تقریبا کف قیمتی در نیمه جنوبی شهر تهران به حدود ۸ میلیون تومان رسیده است. در جدول نبض بازار امروز فایل‌های ملکی عرضه شده در تیر۹۲ و تیر ۹۹ در محلات مشابه ارائه شده، البته این نکته قابل ذکر است که عمربنا و متراژ واحدها در دو مقطع زمانی ممکن است متفاوت باشد که قطعا در تعیین قیمت پیشنهادی در دو مقطع زمانی مهم است.
قیمت پیشنهادی آپارتمان های مسکونی در تیر92 موضوعات مرتبط
صنعت upvc , صنعت شيشه , ساخت و ساز , نمايشگاهاي داخلي و خارجي

اخبار مرتبط


قیمت‌های پیشنهادی در بازار آپارتمان‌های نقلی در حالی افزایش یافته که بسیاری از این آپارتمان‌ها در مناطق کاملا مصرفی شهر واقع شده‌اند و مراجعان به..اعلام قیمت‌های پیشنهادی مالکان آپارتمان‌های فروشی به واسطه‌های ملکی، این روزها از هیچ قاعده و قانونی پیروی نمی‌کند و حتی میزان رشد قیمت‌های پیشنهادی..رئیس پژوهشکده شهرسازی و معماری مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی از آمادگی برای تدوین پروتکل واحد برای بهبود کیفیت ساخت‌و‌ساز خبر داد و گفت: دولت از..


پیشنهاد ما


هرچند نگاه خوش‌بینانه به آنچه که قرار است در سال جدید مبنای محاسبه ارزش معاملاتی املاک باشد، معطوف به «تداوم تعدیل‌قیمت‌» است، اما اگر در زاویه محاس..پنجره دوجداره upvc استاندارد از چندین بخش اصلی تشکیل شده که در این تصویر به نمایش گذاشته شده است. پروفیل Upvc گالوانیزه لاستیک درزگیر یراق الا..مترها جزء وسایل اندازه گیری طول هستند که در صنایع و کارهای نجاری، ساختمانی، معماری، خیاطی، مکانیکی، جوشکاری و ... کاربرد فراوان دارند. مترها جزء..  • اگرمطلبی که یو پی وی سی سنتر منتشر کرده است برای شما مفید بوده است آنرا با دوستانتان به اشتراک بگذارید
  تماس با  یو پی وی سی سنتر
  •   شرکت: یو پی وی سی سنتر
  •   مدیر عامل:مهندس پدرام صداقت
  •   فعالیت:وب سایت نمایشگاه دایمی صنعت یو پی وی سی کشور
  •   تلفن: 03195018095
  •   فکس :03195018098
  •   آدرس:اصفهان-خیابان حکیم نظامی کوچه سنگتراشهای کوچه مهتاب پلاک 5
  •   آدرس:اصفهان-خیابان حکیم نظامی کوچه سنگتراشهای کوچه مهتاب پلاک 5
  •    وب سایت:http://www.upvccenter.com

خوشحال می شویم سوال ، نظر یا پیشنهادی از یو پی وی سی سنتر دارید، بفرمایید؟


 تلفن : 03195018095
 موبایل : 09197039937
 فاکس : 03195018098
 سامانه پيامک : 3000881075239
 آدرس دفتر مرکزی : اصفهان -خيابان حکيم نظامي سنگ تراشهاي شرقي کوي مهتاب پلاک 5
aparat UpvcCenter
Facebook UpvcCenter
GooglePlus UpvcCenter
instagram UpvcCenter
twitter UpvcCenter
linkedin UpvcCenter
کانال تلگرام UpvcCenter