اولین نمایشگاه دایمی صنعت upvc کشور از دی ماه 1388

نرم افزار CRM

بازار مسکن در سال 98 چگونه خواهدبود؟


بعد از 5 سال رکود در بخش مسکن نخبگان و مسئولان به این نتیجه رسیده‌اند که بازار مسکن در سال 98 به شرط حمایت از سازندگان رونق خواهد یافت. این جمع بندی در حالی است که نشانه‌ای از سیاست جامع در رابطه با حمایت از سازندگان در بازار مشاهده نمی‌شود.
اینکه بازار مسکن در سال 98 چه سرنوشتی خواهد داشت تا حد زیادی منوط به سیاست‌های حمایتی دولت از فعالان ساخت و ساز مسکن است. رکود بخش مسکن که در 5 سال اخیر  بخش‌های بالادستی و پایین دستی در اقتصاد کشور را نیز تحت تاثیر قرار داده است، در صورت عدم ارائه راهکار مناسب در مقابل آن برای ششمین سال مداوم مهمان بازار مسکن خواهد بود.
هرچند که راهکارهای خروج از بحران رکود  طی این سال‌ها متفاوت بود و هرکدام با موانعی از سوی بازار مواجه شد، طی ماه های اخیر و  پس از مدتها تغییر روش، مجموعه مسئولان و تصمیم‌‎گیران در دولت و مجلس به این نتیجه رسیده‌اند که اولویت بازار مسکن در سال 98 حمایت و تقویت بخش ساخت و ساز است.

التهاب بازار مسکن در سال 98

حسن خسته بند با بیان اینکه بازار مسکن در سال 98 بار دیگر شاهد بروز تلاطم های اقتصادی خواهد شد، گفت: برخی اعلام می‎کنند که قیمت بازار مسکن در سال آینده روندی رو به کاهش خواهد داشت، اما به نظر من این مسئله محقق نمی شود زیرا کاهش قیمت ها در بازار مسکن تحت تأثیر عواملی و شاخص هایی بوده که امروز عملیاتی نشده است.
نماینده مردم بندر انزلی در مجلس شورای اسلامی افزود: به‎طور قطع تا زمانی که نقدینگی و سرمایه کشور به سمت بخش ساخت مسکن هدایت نشود، نباید انتظار داشت گرانی ها در بازار مسکن کاهش یابد.
وی گفت: در شرایط کنونی روز به روز شاهد افزایش قیمت مصالح ساختمانی هستیم، البته بخش عمده‎ای از تجهیزات ساختمانی ارتباطی با افزایش قیمت ارز ندارند، اما برخی از فعالان این بخش سوء استفاده کرده و متناسب با افزایش نرخ ارز، قیمت این تجهیزات را بالا برده‎ اند.

نیاز سالانه به 800 هزار خانه

خسته بند با اعلام اینکه سالانه حدود ۸۰۰ هزار زوج جوان به مسکن جدید نیاز دارند گفت: برای تثبیت وضع موجود بازار مسکن به ساخت ۸۰۰ هزار و برای بهبود وضعیت به ساخت یک میلیون و ۲۰۰ هزار مسکن نیاز داریم.
این نماینده مردم در مجلس تصریح کرد: برخی انتظار دارند که با وجود نبود ساخت و ساز در کشور قیمت مسکن کاهش یابد؛ اما  مسئله عرضه و قیمت، دو کفه یک ترازو هستند؛ از این رو به هر میزانی که عرضه مسکن در کشور افزایش یابد، قیمت ملک نیز کاهش می یابد.
کاهش 30 در صدی تولید و افزایش قیمت
اظهار نظر این نماینده مجلس در حالی صورت گرفته است که مطابق آمار تولید مسکن در کشور یک سوم تقاضا است. در شرایطی که از بهار امسال بازار مسکن آماده ورود به دوران پیش رونق بود تصمیم‌ گیری برای ساخت و ساز از سوی سازندگان به تعویق افتاد.
علیرغم اینکه تعداد پروانه‌های ساختمانی صادر شده طی بهار امسال در شهر تهران 27  درصد افزایش داشته، تعداد واحدهای ساخته شده یا درحال ساخت 9 درصد کمتر شده است.
شرایط حاکم بر بازار نشان می‌دهد، آنچه مانع رونق ساخت و ساز در کشور شده عدم حمایت قابل توجه از انبوه‌سازان است. از این رو دولت باید با برنامه ریزی دقیق و ارائه مشوق هایی نظیر زمین رایگان و تسهیلات ارزان قمیت انبوه سازان بازار مسکن را در مسیر ساخت‌و ساز حمایت کند.

منابع : مجله دلتا


موضوعات مرتبط
صنعت upvc , صنعت شيشه , ساخت و ساز , نمايشگاهاي داخلي و خارجي

اخبار مرتبط


معاون بازسازی و مسکن روستایی بنیاد مسکن گفت: براساس ارزیابی‌ها کل واحد‌های مسکونی خسارت‌دیده در استان‌های سیل‌زده ۱۷۴ هزار واحد است که حدود ۷۳ هزار..محرک ساخت‌و‌ساز در بافت فرسوده تهران با شکل جدید و به‌صورت سهمیه‌بندی در اختیار سرمایه‌گذاران ساختمانی قرار می‌گیرد. وام ۹ درصدی برای ساخت مسکن که..معاون امور مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی زمین‌های موجود در اراضی شهری را جوابگوی نیاز مردم در زمینه مسکن ندانست و گفت: در صورت نیاز زمین‌های دول..


پیشنهاد ما


گروهی از محققان اروپایی با استفاده از فناوری نانو اولین اسپری را که تمام سطوح صاف را به پیل فتوولتائیک خورشیدی تبدیل می کند، ارائه کردند.مواد خام شامل پودر PVC و سایر مواد افزودنی موجود و ذخیره شده در تانک سیلو توسط دستگاه میکس دیجیتال با دقت صدم گرم ترکیب می شود جهت بدست آوردن ماده..درجهان کنوني، وضعيت جديد، بازار ما را بر آن مي دارد که به هدف تبليغات بينديشيم. امـــروزه مشاوران و دست اندرکاراني که برنــامه هاي تبليغاتي را ترسيم..  • اگرمطلبی که یو پی وی سی سنتر منتشر کرده است برای شما مفید بوده است آنرا با دوستانتان به اشتراک بگذارید
  تماس با  یو پی وی سی سنتر
  •   شرکت: یو پی وی سی سنتر
  •   مدیر عامل:مهندس پدرام صداقت
  •   فعالیت:وب سایت نمایشگاه دایمی صنعت یو پی وی سی کشور
  •   تلفن: 03195018095
  •   فکس :03195018098
  •   آدرس:اصفهان-خیابان حکیم نظامی کوچه سنگتراشهای کوچه مهتاب پلاک 5
  •   آدرس:اصفهان-خیابان حکیم نظامی کوچه سنگتراشهای کوچه مهتاب پلاک 5
  •    وب سایت:http://www.upvccenter.com

خوشحال می شویم سوال ، نظر یا پیشنهادی از یو پی وی سی سنتر دارید، بفرمایید؟


 تلفن : 03195018095
 موبایل : 09197039937
 فاکس : 03195018098
 سامانه پيامک : 3000881075239
 آدرس دفتر مرکزی : اصفهان -خيابان حکيم نظامي سنگ تراشهاي شرقي کوي مهتاب پلاک 5
aparat UpvcCenter
Facebook UpvcCenter
GooglePlus UpvcCenter
instagram UpvcCenter
twitter UpvcCenter
linkedin UpvcCenter
کانال تلگرام UpvcCenter