اولین نمایشگاه دایمی صنعت upvc کشور از دی ماه 1388

نرم افزار CRM

مصوبات کمیسیون ماده پنج کجاست؟


بر اساس بند یک قانون تاسیس شورای‌عالی شهرسازی و معماری (۲۲/ ۱۲/ ۵۱) هماهنگ کردن کلیه سیاست‌های شهرسازی و معماری بر عهده این شورا قرار می‌گیرد و در مواد ۲ و ۳ به ترتیب شرح وظایف و اعضای این شورا (متشکل از وزرای مربوطه) مشخص شده است.
 براساس ماده ۵ این قانون، بررسی و تصویب طرح‌های تفصیلی شهری و تغییرات آن بر عهده کمیسیونی با اعضای تعریف شده است که در شهر تهران (تبصره ذیل ماده ۳) متشکل از معاونان ذی‌ربط وزارتخانه‌های راه و شهرسازی، نیرو و جهاد کشاورزی و معاونان روسای سازمان‌های حفاظت محیط‌زیست و میراث فرهنگی و نیز شهردار تهران (رئیس کمیسیون) و ریاست شورای شهر تهران بدون حق رای است.
به تعبیر دیگر، این کمیسیون که عنوان «کمیسیون ماده پنج» را بر خود گرفته در کنار مرجع اصلی صدور پروانه‌های ساختمانی یعنی شهرداری، مسوولیت بررسی و صدور موردی مجوزهای ساختمانی خاص، طرح‌های موضعی و توجیهی و... را بر عهده دارد. هرچند منشأ شکل‌گیری این کمیسیون قانونی و دارای مبنای صحیح است اما نوع تصمیم‌گیری و عملکرد آن طی دوره‌های گذشته سبب شده تا انتقادهای زیادی به مصوبات آن وارد شود.
از این رو طی سه سال اخیر در یک اتفاق بی‌سابقه دبیرخانه کمیسیون ماده پنج اقدام به انتشار مصوبات و تصمیمات نهایی این کمیسیون از ابتدای تشکیل تاکنون کرد. به‌طوری که تمامی شهروندان، کارشناسان، مدیران و مسوولان شهری به‌طور کامل امکان دسترسی به تمامی مصوبات این کمیسیون را طی سال‌های مختلف پیدا کرده بودند.
در قالب این اطلاعات امکان مشاهده موضوع جلسه کمیسیون، درخواست پیشنهاددهنده، نظر تخصصی کمیته فنی، رای نهایی کمیسیون و امضاکنندگان مصوبه برای تمامی افراد به‌صورت عمومی به‌وجود آمده بود.
ایجاد یک اتاق شیشه‌ای برای تصمیمات نهایی کانالی در مجموعه مدیریت شهری که تا دوره گذشته به «دریچه اصلی صدور مجوزهای مغایر با اسناد فرادست برای سازندگان اضافه‌خواه» تبدیل شده بود؛ گامی مهم در راستای شفافیت و مقابله با اخذ تصمیمات مدافع منافع یک گروه خاص در شهر بود. چراکه مطابق دیدگاه کارشناسان شهری، انتشار به موقع و عمومی این تصمیمات نه تنها می‌تواند یک نوع بازدارندگی برای کسانی که به‌دنبال مجوزهای موردی خاص هستند، ایجاد کند بلکه هزینه تصمیمات مغایر با ضوابط فرادست و اسناد فرادست را برای مدیران شهری بالا می‌برد. با این حال به نظر می‌رسد مدتی است مجددا این مسیر از کانال شفافیت خارج شده است، طوری که در بیش از سه هفته اخیر سایت ظاهرا با اشکال فنی مواجه شده و امکان دسترسی به تاریخچه مصوبات و رصد تصمیمات جدید این کمیسیون به‌طور کلی از بین رفته است.
از دیدگاه کارشناسان شهری تاکید مدیران مجموعه مدیریت شهری بر بازگشت شفافیت در روند عملکرد این کمیسیون و رفع اشکالات فنی سایت در بازه زمانی کوتاه، می‌تواند تامین منافع عمومی شهروندان ناشی از تصمیمات این نوع از مراجع تصمیم‌گیری را همچون روال چند سال اخیر تضمین کند. در غیر این‌صورت مشخص نیست که آیا بازهم باید منتظر تصمیماتی مغایر در حوزه ساخت‌وسازهای شهری بود یا خیر؟موضوعات مرتبط
صنعت upvc , صنعت شيشه , ساخت و ساز , نمايشگاهاي داخلي و خارجي

اخبار مرتبط


روش ۱۱ کشور موفق دنیا در حوزه اجاره‌داری برای تنظیم بازار اجاره در شرایط غیرعادی ناشی از شیوع ویروس کرونا در دنیا تشریح شد.با وجود اینکه بازار سرمایه در روزهای اخیر، با افت تاریخی شاخص مواجه شده است، اما در عین حال هنوز تمایل موجران به دریافت ودیعه بیشتر در ازای اجاره..اطلاعات برگرفته از سامانه ثبت معاملات املاک و مستغلات کشور در نیمه اول شهریور ماه سال جاری حاکی از این است که پس از یک دوره التهاب در بازار مسکن،..


پیشنهاد ما


در این بخش ده دلیل ساده ولی مهم عنوان شده که می توانند در مورد تجارت شما هم صادق باشند. شاید بارها این سوال را از خود پرسیده باشید که چرا مردم از..مجله June 2009 Awardسایبان چوبی مشبک غول پیکر متروپل که بخشی از redevelopment of the Plaza de la Encarnacíon in Seville, Spain می باشد  • اگرمطلبی که یو پی وی سی سنتر منتشر کرده است برای شما مفید بوده است آنرا با دوستانتان به اشتراک بگذارید
  تماس با  یو پی وی سی سنتر
  •   شرکت: یو پی وی سی سنتر
  •   مدیر عامل:مهندس پدرام صداقت
  •   فعالیت:وب سایت نمایشگاه دایمی صنعت یو پی وی سی کشور
  •   تلفن: 03195018095
  •   فکس :03195018098
  •   آدرس:اصفهان-خیابان حکیم نظامی کوچه سنگتراشهای کوچه مهتاب پلاک 5
  •   آدرس:اصفهان-خیابان حکیم نظامی کوچه سنگتراشهای کوچه مهتاب پلاک 5
  •    وب سایت:http://www.upvccenter.com

خوشحال می شویم سوال ، نظر یا پیشنهادی از یو پی وی سی سنتر دارید، بفرمایید؟


 تلفن : 03195018095
 موبایل : 09197039937
 فاکس : 03195018098
 سامانه پيامک : 3000881075239
 آدرس دفتر مرکزی : اصفهان -خيابان حکيم نظامي سنگ تراشهاي شرقي کوي مهتاب پلاک 5
aparat UpvcCenter
Facebook UpvcCenter
GooglePlus UpvcCenter
instagram UpvcCenter
twitter UpvcCenter
linkedin UpvcCenter
کانال تلگرام UpvcCenter