اولین نمایشگاه دایمی صنعت upvc کشور از دی ماه 1388

نرم افزار CRM

شیشه دوجداره

سیستم شیشه دو جداره شامل دو یا چند لایه شیشه که به طور موازی در فواصل مساوی از یکدیگر قرار گرفته اند و توسط اسپیسر در دور تادور آن ، از هم جدا شده اند . در فضای بین شیشه ها هوا یا گازهای خاص بدون رطوبت ( آرگون یا کریپتون ) با فشاری تقریباً مساوی با هوای بیرون وجود دارد . در شیشه های دو جداره غالباً از اسپیسرهای آلومینیمی استفاده می شود که درون اسپیسر را با ماده رطوبت گیر پر می کنند که این ماده سبب جذب رطوبت هوای مابین دو شیشه می گردد و توسط مواد درزگیر مناسب ، کاملاً آب بندی شده است . در صورت استفاده از شیشه دو جداره و پنجره های عایق می توان در ازای هر مترمربع شیشه دو جداره به میزان 40 مترمکعب گاز در سال صرفه جویی کرد . علاوه بر کاهش مصرف انرژی و سر و صدا ، محیط زیست پاکیزه تری نیز خواهیم داشت .

خصوصیات شیشه ی دوجداره

  • کاهش اتلاف انرژی
  • کاهش آلودگیهای صوتی
  • جلوگیری از نم زدگی شیشه
  • ایمنی بیشتر نسبت به پنجره های تک جداره
انواع شیشه های دو جداره
  • ساده : این نوع شیشه از دو جداره شیشه فلوت ساده تشکیل شده است .
  • رنگی : این نوع شیشه از یک جداره رنگی و یک جداره ساده تشکیل شده است .
  • رفلکس : این نوع شیشه دو جداره از یک جداره ساده و یک جداره شیشه رفلکس ساخته می شود که جداره شیشه رفلکس باید به طرف بیرون قرار گیرد . شیشه های رفلکس از عبور نور شدید خورشید به شدت جلوگیری می کنند ولی ایراد آنها این است که داخل ساختمان را تاریک کرده و در شب داخل ساختمان نمایان است .
  • سکوریت : شیشه های سکوریت برای محل های پرخطر و پر تردد در نظر گرفته می شود . شیشه سکوریت در هنگام شکستن کاملاً خرد شده و باعث ایجاد تیکه های بزرگ و خطرناک شیشه نمی گردد .شیشه های جانبی خودروها از نوع سکوریت است .
  • لمینت : شیشه های لمینت معمولاً در کارخانه تولید شیشه از دو جداره شیشه ساده به ضخامت 3 میلی متر و یک لایه رزین در وسط آنها تشکیل شده است . شیشه لمینت در موقع برخورد مانع سخت به آنها خرد نشده و تنها ترک بر می دارد . شیشه های جلو و عقب خودروها از نوع لمینت است


با مشخص شدن فوايد شيشه دو جداره و با به عرصه گذاشتن پروفيل هاي upvc استفاده از شيشه هاي دو جداره مقبوليت بيشتري پيدا كرد. هم اكنون كمتر ساختمان نوسازي را مي توان پيدا كرد كه شيشه هاي آن تك جداره باشند. مهمترين عامل تعويض پنجره هاي قديمي با پنجره upvc با شيشه هاي دو جداره، كاهش رسانايي گرمايي شيشه دو جداره نسبت به شيشه تك جداره است. هر چه ضريب انتقال گرمايي يك پنجره پاثيينتر باشد مقدار عايق بندي آن بيشتر است. رسانايي گرمايي پنجره را با واحد وات بر متر مربع در درجه سانتيگراد يا كلوين مي سنجند. كه به زبان ساده بيان گر مقدار انرژي هدر رفته از هر متر مربع پنجره به ازاي اختلاف دماي به اندازه 1 درجه سانتيگراد در بيرون و داخل منزل است. در زير جدولي براي مقايسه مقدار رسانايي گرمايي شيشه دو جداره و تك جداره آورده مي شود:‌ يك شيشه سه جداره داراي انتقال حرارت كمتري از يك ديوار 35 سانتيمتري است.
نوع شيشه ضخامت شيشه گاز ميان دو شيشه فاصله بين شيشه ها ضريب انتقال حرارت (w/m2C)
تك جداره 4 ندارد ندارد 5.93
تك جداره 6 ندارد ندارد 5.8
دو جداره 4 و 6 هوا 12 3
دو جداره 4 و 6 آرگون 12 2.9
سه جداره 4 و 6 و 4 هوا 9.9 2.2
سه جداره 4 و 6 و 4 آرگون 9.9 1.9
ديوار آجري 35 سانتيمتري ندارد ندارد ندارد 2

مقايسه كاهش آلودگي صوتي در پنجره دو جداره

شدت صدا را با واحد دسي بل اندازه مي گيرند. هرچه شدت صدا بيشتر باشد مقدار آن در مقياس دسي بل بيشتر است. در جوامع مدرن، آلودگي صوتي يكي از معضلات تهديد كننده آرامش و آسايش بشر به شمار مي رود.با استفاده از پنجره دو جداره مي توان آلودگي صوتي را تا حد بسيار زيادي كاهش داد. در جدول زير كاهش آلودگي صوتي بر حسب نوع شيشه آورده شده است.

نوع شيشه مقدار كاهش صدا db
6 ميليمتري 22
دو جداره 35
دو جداره با يك لمينيت 41
دو جداره با دو لمينيت 43
امیدواریم این مطلب برای شما مفید بوده باشد و آن را با دوستانتان به اشتراک بگذارید
خوشحال می شویم سوال ، نظر یا پیشنهادی دارید، بفرمایید؟
 تلفن : 03195018095
 موبایل : 09197039937
 فاکس : 03195018098
 سامانه پيامک : 3000881075239
 آدرس دفتر مرکزی : اصفهان -خيابان حکيم نظامي سنگ تراشهاي شرقي کوي مهتاب پلاک 5
aparat UpvcCenter
Facebook UpvcCenter
GooglePlus UpvcCenter
instagram UpvcCenter
twitter UpvcCenter
linkedin UpvcCenter
کانال تلگرام UpvcCenter