اولین نمایشگاه دایمی صنعت upvc کشور از دی ماه 1388

نرم افزار CRM

تمدید صدور پایان‌کار ناایمن


روز گذشته کانال تلگرامی معاونت شهرسازی و معماری شهرداری تهران به نقل از معاون شهردار خبری را مبنی بر الزام شهرداری تهران به صدور پایان‌کار ساختمان‌ها با لحاظ شرط اجرای نقشه عملیاتی حریق منتشر کرد.
روز گذشته کانال تلگرامی معاونت شهرسازی و معماری شهرداری تهران به نقل از معاون شهردار خبری را مبنی بر الزام شهرداری تهران به صدور پایان‌کار ساختمان‌ها با لحاظ شرط اجرای نقشه عملیاتی حریق منتشر کرد. براساس این خبر شهرداری تهران از ابتدای اسفندماه ملزم می‌شد برای صدور پایان‌کار ساختمان‌ها، نقشه عملیاتی حریق که در زمان بروز آتش‌سوزی نقشه نجات و مقابله با حریق را مشخص می‌کند، در ساختمان اجرایی کند.
با این حال ساعاتی بعد از انتشار این خبر، محتوای قرارگرفته در کانال تلگرامی مربوط به این معاونت تغییر کرد و از یک «الزام» برای شهرداری تهران به یک «توصیه» تبدیل شد که به نظر می‌رسد نوعی عقب‌نشینی شهرداری تهران از اجرای تکالیف مصوب شورای شهر تهران درخصوص افزایش ایمنی و نحوه مقابله با آتش در ساختمان‌ها همچون سال‌های گذشته است. در خبر اولیه اگرچه به نقل از معاون شهرسازی شهرداری تهران ذکر شده بود که شهرداری تهران از ابتدای اسفندماه ملزم به رعایت شرط اجرای نقشه عملیاتی حریق برای صدور پایان‌کار است اما در خبر بعدی فقط به لزوم طراحی جعبه‌ای به‌نام نقشه‌عملیاتی‌حریق اشاره شده است. نقشه عملیاتی حریق، اطلاعاتی تمامی نقشه‌های معماری، محاسباتی، زونکن کارگاهی، نقشه‌های الکتریکال و مکانیکال و به طور کلی تمام آنچه را که شناسنامه ساختمان تلقی می‌شود، در بر می‌گیرد. به گزارش «دنیای اقتصاد» مطابق با مصوبه شورای شهر، یکی از تکالیف مهم آتش‌نشانی برای افزایش ضریب ایمنی و مقابله با آتش‌سوزی، تهیه شناسنامه ایمنی و صدور مجوز ایمنی است که بر عهده شهرداری تهران و سازمان آتش‌نشانی گذاشته شده است.
براساس این تکلیف شناسنامه ایمنی ساختمان‌ها باید به منظور نظارت و کنترل بر تحقق شرایط ایمنی ساختمان‌ها و رعایت استانداردهای تجهیزات ساختمان‌ها در مقابل سوانح گوناگون از جمله آتش‌سوزی تهیه شود. در عین حال مطابق با الگوی تجربه شده در سایر کشورها نیز راه‌های متعددی برای مقابله با آتش‌سوزی در ساختمان‌ها تعریف شده که یکی از آنها مشخص کردن مسیر تخلیه و نقشه خروج اضطراری است که در واقع در قالب اجرای همین نقشه عملیاتی حریق می‌گنجد. اگرچه طبق ضوابط جاری شهرداری تهران صدور پایان‌کار برای ساختمان‌های بیش از ۷ طبقه مشروط به رعایت ضوابط ایمنی در برابر حریق و حوادث غیرمترقبه است اما ضمانت اجرای این ضوابط از بابت استمرار شرایط اولیه ایمنی در طول سال‌های بهره‌برداری از ساختمان منوط به خواست افراد(مالکان، ساکنان و بهره‌برداران) در طول‌ سال‌های گذشته بوده است. برخی از کارشناسان شهری معتقدند از آنجا که شهرداری بنا دارد در ماه‌های آتی زمان صدور پروانه ساختمانی را کاهش دهد و در این زمینه توافقاتی با سازمان آتش‌نشانی نیز انجام داده است تا زمان این پروسه را به حداقل ممکن کاهش دهد، انتشار چنین خبری مبنی بر یک الزام جدید برای رعایت ضوابط ایمنی در ساختمان‌ها می‌تواند به نوعی بر طولانی شدن مجدد صدور و پایان‌کار مجوز ساختمانی اضافه کند. از این رو ممکن است که شهرداری فعلا تصمیم گرفته در این زمینه الزام جدیدی را ابلاغ نکند. این در حالی است که برخی از کارشناسان شهری معتقدند آنچه روند صدور پروانه ساختمانی و صدور پایان کار ساختمانی را کند و طولانی‌مدت کرده بیش از آنکه الزام رعایت ضوابط مختلف باشد، بوروکراسی سخت و پیچیده‌ای است که بر این پروسه حاکم است.
موضوعات مرتبط
صنعت upvc , صنعت شيشه , ساخت و ساز , نمايشگاهاي داخلي و خارجي

اخبار مرتبط


کارنامه معاملات مسکن در میانه بهار، از افزایش قیمت‌ها تحت‌تاثیر سه عامل خبر می‌دهد. اطلاعات آماری دفتر اقتصاد مسکن از آنچه در اردیبهشت امسال در معام..شهردار منطقه ۱۲ از آغاز عملیات آماده‌سازی پلاسکو برای گودبرداری و تخلیه بتن‌ها از محل خبر داد و گفت: از آنجا که ساختمان جدید پلاسکو بلندمرتبه محسوب..روند کم شدن فاصله قیمتی بین بازار مسکن مناطق لوکس و مصرفی در پایتخت متوقف شد. طی ماه‌های اخیراز شروع رونق معاملات در اواخر پارسال تا میانه بهار امسا..


پیشنهاد ما


سرعت کار ساخت مسکن به صورت سنتی، پاسخ‌گوی نیاز جامعه نیست و صنعتی‌سازی موجب خودکفایی در ساخت مسکن می‌شودپلی وینیل کلراید (PVC) عبارت پی وی سی و وینیل بطور رایج نه تنها با مرجع پلیمر بلکه برای همه موادی که پلی وینیل کلراید یک سازنده آنست استفاده می‌شود...پلکسی گلاس Plexiglass یا پلی متیل متاکریلیت Poly methyl methacrylate ترکیبی ترانسپارنت و ترموپلاست بوده که به عنوان شیشه در ساختمان ها مورد استفاد..  • اگرمطلبی که یو پی وی سی سنتر منتشر کرده است برای شما مفید بوده است آنرا با دوستانتان به اشتراک بگذارید
  تماس با  یو پی وی سی سنتر
  •   شرکت: یو پی وی سی سنتر
  •   مدیر عامل:مهندس پدرام صداقت
  •   فعالیت:وب سایت نمایشگاه دایمی صنعت یو پی وی سی کشور
  •   تلفن: 03195018095
  •   فکس :03195018098
  •   آدرس:اصفهان-خیابان حکیم نظامی کوچه سنگتراشهای کوچه مهتاب پلاک 5
  •   آدرس:اصفهان-خیابان حکیم نظامی کوچه سنگتراشهای کوچه مهتاب پلاک 5
  •    وب سایت:http://www.upvccenter.com

خوشحال می شویم سوال ، نظر یا پیشنهادی از یو پی وی سی سنتر دارید، بفرمایید؟


 تلفن : 03195018095
 موبایل : 09197039937
 فاکس : 03195018098
 سامانه پيامک : 3000881075239
 آدرس دفتر مرکزی : اصفهان -خيابان حکيم نظامي سنگ تراشهاي شرقي کوي مهتاب پلاک 5
aparat UpvcCenter
Facebook UpvcCenter
GooglePlus UpvcCenter
instagram UpvcCenter
twitter UpvcCenter
linkedin UpvcCenter
کانال تلگرام UpvcCenter