اولین نمایشگاه دایمی صنعت upvc کشور از دی ماه 1388

نرم افزار CRM

وام مسکن را به مصالح ساختمانی بدهیم


یک کارشناس حوزه کار معتقد است کارگران زمانی می‌توانند صاحبخانه شوند که به جای ارزش افزوده زمین تنها هزینه آماده سازی زمین را بپردازند. او تاکید کرد که وام‌های مسکن باید به جای فرد به ساخت و ساز و مصالح ساختمانی داده شود.

یک کارشناس حوزه کار معتقد است کارگران زمانی می‌توانند صاحبخانه شوند که به جای ارزش افزوده زمین تنها هزینه آماده سازی زمین را بپردازند. او تاکید کرد که وام‌های مسکن باید به جای فرد به ساخت و ساز و مصالح ساختمانی داده شود.

علی اکبر سیارمه اظهار کرد: اگر بخواهیم برای تامین مسکن کارگران، طبقات محروم و کم درآمد و اقشار آسیب پذیر فکری کنیم باید الگوهایی که کشورهای توسعه یافته و در حال توسعه برای خانه دار کردن طبقات متوسط و محروم استفاده کرده‌اند، مطالعه کنیم و ببینیم چه شیوه هایی را برای ساخت مسکن به کار برده‌اند.

وی ادامه داد: در حال حاضر زمین‌های بسیاری در دست ارگان‌ها و دستگاه‌های اجرایی هست که دولت می‌تواند با یک برنامه‌ریزی مناسب و تامین مصالح مورد نیاز در آنها خانه سازی و مردم را خانه دار کند.

کارگران باید تنها هزینه آماده سازی زمین را بپردازند

سیارمه گفت: شرط خانه‌دار شدن کارگران این است که قیمت زمین در خرید خانه محاسبه نشود یعنی به کارگران زمینهایی اختصاص بدهیم که تنها هزینه آماده سازی آن را بپردازند نه قیمت ارزش افزوده‌ای که طی این سالها تحت تاثیر تورم پیدا کرده است؛ در آن صورت می‌توان امیدوار بود که کارگران صاحب خانه شوند.

این کارشناس حوزه کار درباره اختصاص وام‌های مسکن گفت: وام مسکن بهتر است به جای فرد به مصالح ساختمانی داده شود و اکیپ‌های خانه‌سازی که توان ساخت و ساز دارند از این وام برای ساخت مسکن اقشار کم درآمد استفاده کنند. پیشنهاد من این است که زمین از طریق تعاونی‌های مسکن که امکان توزیع عادلانه را دارند بین متقاضیان توزیع شود و از ظرفیت تعاونی‌های مسکنی که پروژه‌های خوبی را به ثمر رسانده‌اند در خانه‌دار کردن مردم بهره‌برداری کنیم.

تنها ایراد مسکن مهر مدیریت اجرایی آن بود

سیارمه با بیان اینکه مسکن مهر موجب خانه‌دار شدن مردم و جلوگیری از افزایش قیمت مسکن شد، گفت: تنها ایراد مسکن مهر در مدیریت اجرای آن بود. اگر چه ساخت مسکن مهر به دست تعاونی‌ها سپرده شد ولی هیات مدیره آنها عملا اختیاری نداشتند. سازمان نظام مهندسی و مسکن و شهرسازی با هر استان تفاهم‌نامه‌ای امضا کرده بودند و هیات مدیره‌ها تنها ماشین‌های امضا برای گرفتن تسهیلات دولتی بودند که برای ساخت و ساز مسکن مهر پیش بینی شده‌بود. همین مساله باعث شد تا ساخت برخی واحدها دچار وقفه و اتمام آنها دچار مشکل شود و بعضی واحدها از کیفیت ساخت و ساز برخوردار نباشند.

مسکن مهر به اشتغال و کاهش اجاره‌بها کمک کرد

وی ادامه داد: دلیل اینکه می‌گوییم ساخت مسکن مهر به متخصصان سپرده نشد این است که واحدهایی ساخته شد که با فرهنگ ما همخوانی نداشت. در محیط‌های بسته و به شکل قوطی کبریت ساخته شده بود و به همین دلیل در ابتدا با استقبال مواجه نشد و مسکن مهر روی دست سازندگانش ماند.

این کارشناس حوزه کار به تحلیل‌ها در خصوص مسکن مهر اشاره کرد و گفت: برخی منتقدین معتقدند که نقدینگی‌های بسیاری برای ساخت و ساز مسکن مهر صرف شد ولی این واحدها کیفیت لازم یا امکانات مورد نیاز را نداشت در مقابل عده ای معتقدند که مسکن مهر به کاهش اجاره‌بها و اشتغالزایی کمک کرد و پاسخگوی کارگران بیکار در آن مقطع بود.

به گفته سیارمه، در حال حاضر به دلیل افزایش قیمت مسکن و اجاره‌بها، تورم لجام گسیخته و افزایش تقاضا برای سکونت در حاشیه شهرها، واحدهای مسکن مهر ارزش پیدا کرده و مورد استقبال قرار گرفته است.

به گزارش ایسنا،  داشتن مسکن متناسب با نیاز، حق هر فرد و خانواده ایرانی در اصل ۳۱ قانون اساسی است و دولت موظف است با رعایت اولویت برای آنها که نیازمندترند به خصوص روستانشینان و کارگران زمینه اجرای این اصل را فراهم کند. بر اساس آمارها بیش از ۶۰ درصد دریافتی کارگران صرف هزینه‌های مسکن و اجاره‌بها می‌شود.


منابع : ایسنا


موضوعات مرتبط
صنعت upvc , صنعت شيشه , ساخت و ساز , نمايشگاهاي داخلي و خارجي

اخبار مرتبط


بررسی ذخیره فایل‌های نزد واسطه‌های مسکن نشان می‌دهد به جز سه منطقه شمالی تهران در تمام مناطق دیگر امکان خرید آپارتمان‌های قیمت‌مناسب برای متقاضیان..مشاوران املاک مناطق مختلف پایتخت عنوان می‌کنند بازار مسکن شهر تهران به لحاظ حجم مراجعه به بنگاه‌های املاک در حال سپری کردن آرام ترین روزهای خود در..آزمون استطاعت‌پذیری وام جدید مسکن در ۳۱ استان نشان‌دهنده فاصله قابل توجه رقم اقساط ماهانه این وام با توانایی مالی متقاضیان مصرفی خرید مسکن در همه..


پیشنهاد ما


مجله June 2009 Awardدر پی بروز حوادث تاسف بار هفته های اخیر در دبی، پلیس این امارت از شهرداری خواسته تا در ضوابط ایمنی پنجره ساختمانها تجدید نظر کنند.پنجره، دریچه و شکافی بر دیوار و گاه سقف ساختمان، برای تهویه و تأمین نور است که ویژگی های پنجره، از جمله شکل و اندازة آن و نحوة کاربردش، بسته به شرا..  • اگرمطلبی که یو پی وی سی سنتر منتشر کرده است برای شما مفید بوده است آنرا با دوستانتان به اشتراک بگذارید
  تماس با  یو پی وی سی سنتر
  •   شرکت: یو پی وی سی سنتر
  •   مدیر عامل:مهندس پدرام صداقت
  •   فعالیت:وب سایت نمایشگاه دایمی صنعت یو پی وی سی کشور
  •   تلفن: 03195018095
  •   فکس :03195018098
  •   آدرس:اصفهان-خیابان حکیم نظامی کوچه سنگتراشهای کوچه مهتاب پلاک 5
  •   آدرس:اصفهان-خیابان حکیم نظامی کوچه سنگتراشهای کوچه مهتاب پلاک 5
  •    وب سایت:http://www.upvccenter.com

خوشحال می شویم سوال ، نظر یا پیشنهادی از یو پی وی سی سنتر دارید، بفرمایید؟


 تلفن : 03195018095
 موبایل : 09197039937
 فاکس : 03195018098
 سامانه پيامک : 3000881075239
 آدرس دفتر مرکزی : اصفهان -خيابان حکيم نظامي سنگ تراشهاي شرقي کوي مهتاب پلاک 5
aparat UpvcCenter
Facebook UpvcCenter
GooglePlus UpvcCenter
instagram UpvcCenter
twitter UpvcCenter
linkedin UpvcCenter
کانال تلگرام UpvcCenter